Projekt „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego” (LIFE19 GIE/PL/000398 - LIFE_AQP_Opolskie_2019.pl) jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Logo NFOŚiGW Opolskie z czystym powietrzem Logo Life

1-3.11.2023 – KONFERENCJA „OCHRONA POWIETRZA W ADMINISTRACJI PAŃSTWOWEJ” – PREROV, CZECHY

W dniach 1–3 listopada 2023 r. w Czechach w miejscowości Prerov odbyła się XVI konferencja dotycząca ochrony powietrza w administracji państwowej, w której uczestniczyli przedstawiciele czeskiego Ministerstwa Ochrony Środowiska, sektor administracji samorządowej Republiki Czeskiej, Instytut Hydrometeorologiczny Czech i zespół Projektu LIFE_AQP_Opolskie z UMWO, który został zaproszony przez Mgr Ing. Jitkę Hejlovą – Kierownik Departamentu Środowiska i Rolnictwa, naszego partnera projektowego z Kraju Ołomunieckiego.

Konferencję oficjalnie otworzył Peter Holub, dyrektor generalny Wydziału Ochrony Klimatu w Ministerstwie Środowiska Republiki Czeskiej, głównym moderatorem był Ing. Kurt Dědič, dyrektor Wydziału Ochrony Powietrza w Ministerstwie Środowiska Republiki Czeskiej, wśród gości był także nasz partner z Kraju Morawsko-Śląskiego Ing. Marek Bruštík kierownik Departamentu Środowiska i Rolnictwa.

Projekt Life_AQP_Opolskie, który został zaprezentowany na konferencji przez  kierownika Macieja Rojewskiego, cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno w czasie prelekcji, jak i rozmów kuluarowych.

 

Współpraca