Projekt „Wdrożenie systemu zarządzania jakością powietrza w samorządach województwa opolskiego” (LIFE19 GIE/PL/000398 - LIFE_AQP_Opolskie_2019.pl) jest finansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Programu LIFE i współfinansowany przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej
Logo NFOŚiGW Opolskie z czystym powietrzem Logo Life

5. Czy koordynator, który realizuje działania związane z ochroną powietrza może dodatkowo realizować zadania wynikające z ustawy: 1) Ustawy z dnia 3 października 2008 r. o udostępnianiu informacji o środowisku i jego ochronie, udziale społeczeństwa w ochronie środowiska oraz o ocenach oddziaływania na środowisko (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 247 z późn. zm.). 2) Ustawa z dnia 16 kwietnia 2004 r. o ochronie przyrody (t.j. Dz. U. z 2021 r. poz. 1098).

5. Zadania Gminnego Koordynatora POP powinny być związane ze wzmocnieniem realizacji w gminach zadań służących wdrażaniu programu ochrony powietrza poprzez ograniczenie emisji zanieczyszczeń powietrza m.in. tych pochodzących ze źródeł indywidualnych. Zestawienie zadań danego Gminnego Koordynatora POP może zostać rozszerzone z uwzględnieniem potrzeb gminy w zakresie ochrony powietrza i gospodarki niskoemisyjnej (nie może się to jednak odbyć w sposób, który ograniczyłby możliwość realizacji przez Gminnego Koordynatora POP podstawowych powierzonych mu zadań związanych z realizacją projektu, ani wykraczać poza założenia projektu). Przykładowa treść zakresu obowiązków Gminnego Koordynatora POP, została Państwu przekazana wcześniej w dokumencie pn. „Profil Kandydata”.

Współpraca